RocKoXyGen
This forum is a place where our soul is open because the rock exist!
|
Lista Forumurilor Pe Tematici
|
RocKoXyGen | Reguli | Inregistrare | Login
POZE ROCKOXYGEN
Nu sunteti logat.
|
Nou pe simpatie: theo23
 | Femeie 24 ani Arges cauta Barbat 26 - 45 ani |
|
ella
admina băăă
 Din: galatzy
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2394
|
|
Sex Pistols a fost o trupă punk care a luat naştere la Londra în 1975.
Formaţia s-a numit iniţial "The Strand", apoi "The Swankers" şi după ce Malcom McLaren (co-proprietarul magazinului de anti-modă SEX din cartierul londonez Chelsea) le-a devenit manager, "The Sex Pistols".
Primul lor contract cu o casă de discuri a fost cu EMI. Dar scandalurile (de ex. în cadrul unui program la BBC, transmis în direct, Johnny Rotten a înjurat de mai multe ori) i-a pus într-o situaţie tensionată faţă de EMI. Cînd la aeroportul Heathrow în drum spre Amsterdam, unde urmau să aibă nişte concerte, formaţia a creat un scandal scuipându-se unii pe alţii şi înjurând angajaţii aeroportului, EMI le-a desfăcut contractul două zile mai târziu.
Al doilea contract a fost cu A&M Records (contract desfăcut după şase zile deoarece Sid Vicious a vomitat pe biroul directorului la o petrecere ţinută în incinta casei de discuri).
Ultimul contract a fost cu Virgin Records.
Concertele la clubul "Paradiso" din Amsterdam au fost ultimele cu Matlock, care a părăsit trupa în februarie 1977. Potrivit zvonurilor a fost dat afară că îi plăceau The Beatles". Jones a spus că a fost dat afară pentru că îşi spăla picioarele prea des, dar Matlock însuşi spune că a plecat din cauza conflictelor cu Johnny Rotten.
hm.. ce parere aveti despre acestia?
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
|
you
Pe lista neagra
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 379
|
|
|
| pus acum 17 ani |
|
ella
admina băăă
 Din: galatzy
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2394
|
|
fiecare cu gusturile lui..
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|
MissPredictable<3Punk
~NeW In ThiS WorLd~
 Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
|
|
Sid era cel mai taree Pacat de el k a murit tanar
_______________________________________
And no one in this industry Understands the life I lead When I sing about my past It's not a gimmick, not an act These critics and these trust fund kids Try to tell me what punk is But when I see them on the streets, they got nothing to say.... ^^ "I KNOW THAT ONLY GOD CAN JUDGE ME!!!"
|
|
| pus acum 17 ani |
|
ella
admina băăă
 Din: galatzy
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2394
|
|
dnzeu sal ierte.. condoleante
asha... shi.. numele e true 
_______________________________________

|
|
| pus acum 17 ani |
|