RocKoXyGen
This forum is a place where our soul is open because the rock exist!
Lista Forumurilor Pe Tematici
RocKoXyGen | Reguli | Inregistrare | Login

POZE ROCKOXYGEN

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
theo23
Femeie
24 ani
Arges
cauta Barbat
26 - 45 ani
RocKoXyGen / ~Sex Pistols~ / Sex Pistols Moderat de ecstasy
Autor
Mesaj Pagini: 1
ella
admina băăă

Din: galatzy
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2394
Sex Pistols a fost o trupă punk care a luat naştere la Londra în 1975.

Formaţia s-a numit iniţial "The Strand", apoi "The Swankers" şi după ce Malcom McLaren (co-proprietarul magazinului de anti-modă SEX din cartierul londonez Chelsea) le-a devenit manager, "The Sex Pistols".

Primul lor contract cu o casă de discuri a fost cu EMI. Dar scandalurile (de ex. în cadrul unui program la BBC, transmis în direct, Johnny Rotten a înjurat de mai multe ori) i-a pus într-o situaţie tensionată faţă de EMI. Cînd la aeroportul Heathrow în drum spre Amsterdam, unde urmau să aibă nişte concerte, formaţia a creat un scandal scuipându-se unii pe alţii şi înjurând angajaţii aeroportului, EMI le-a desfăcut contractul două zile mai târziu.

Al doilea contract a fost cu A&M Records (contract desfăcut după şase zile deoarece Sid Vicious a vomitat pe biroul directorului la o petrecere ţinută în incinta casei de discuri).

Ultimul contract a fost cu Virgin Records.

Concertele la clubul "Paradiso" din Amsterdam au fost ultimele cu Matlock, care a părăsit trupa în februarie 1977. Potrivit zvonurilor a fost dat afară că îi plăceau The Beatles". Jones a spus că a fost dat afară pentru că îşi spăla picioarele prea des, dar Matlock însuşi spune că a plecat din cauza conflictelor cu Johnny Rotten.


hm.. ce parere aveti despre acestia?


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
you
Pe lista neagra

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 379
sunt naspa nu imi plac

pus acum 17 ani
   
ella
admina băăă

Din: galatzy
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2394
fiecare cu gusturile lui..

_______________________________________


pus acum 17 ani
   
MissPredictable<3Punk
~NeW In ThiS WorLd~

Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 35
Sid era cel mai taree Pacat de el k a murit tanar

_______________________________________

And no one in this industry
Understands the life I lead
When I sing about my past
It's not a gimmick, not an act
These critics and these trust fund kids
Try to tell me what punk is
But when I see them on the streets, they got nothing to say....
^^
"I KNOW THAT ONLY GOD CAN JUDGE ME!!!"


pus acum 17 ani
   
ella
admina băăă

Din: galatzy
Inregistrat: acum 17 ani
Postari: 2394
dnzeu sal ierte.. condoleante

asha... shi.. numele e true


_______________________________________


pus acum 17 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la